woreczki lawendowe

Zapach lata w mieście

Kto z nas nie marzy o trwających cały rok, sielskich wakacjach, najlepiej gdzieś na łonie natury tam, gdzie nasze zmysły pozostają aktywne ale w inny niż mieście, pozytywny sposób. Niestety wakacje trwają zdecydowanie za krótko i po ciepłych letnich nocach, nadchodzą te chłodniejsze.

Jak jednak zachować wspomnienie lata nawet w m-3, w centrum dużego miasta?

Po pierwsze, warto zadbać o rośliny doniczkowe. Nie trzeba mieć od razu w domu amazońskiej dżungli, wystarczy kilka roślin, które pozwolą zaznać skołatanym nerwom nieco spokoju. Już samo spojrzenie na nie może działać terapeutycznie, uspokajająco i oczyszczająco (co w przypadku drzew zostało nawet naukowo udowodnione). Poza tym – rośliny pachną, gdy kwitną i tym samym przenoszą nas myślami na piękną, podmiejską łąkę.

Po drugie warto zadbać o przyjemny, kojarzący się z latem zapach (bo przecież rośliny doniczkowe nie kwitną cały rok). Lepiej nie robić tego przy zastosowaniu chemicznych odświeżaczy powietrza, które raczej obojętne dla zdrowia nie są. Warto, jeszcze w sezonie, zaopatrzyć się np. w woreczki z lawendą lub innymi, pięknie pachnącymi mieszankami suszonych kwiatów. Zamknięte w woreczki ozdobne, będą nie tylko pięknie pachnieć, ale i przy okazji dekorować wnętrze, czynić je bardziej przytulnym.

Po trzecie, warto zadbać o pozytywne skojarzenia. Zdjęcia z wakacji oprawione w ramki, albo jakiś piękny pejzaż, pozwolą myślom wrócić do wakacyjnych wspomnień i przypomną nie tylko niebiańskie plaże i zielone lasy ale też i zapachy i dźwięki, które zapadły nam w pamięć niepostrzeżenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *