konopie medyczne

Zastosowanie wyciągu z konopi w kosmetyce

Od jakiegoś czasu na polskim rynku pojawił się nowy rodzaj kosmetyków. Ich największą zaletą jest silne działanie, czyli coś co dla konsumenta, nastawionego na szybki rezultat jest niezwykle ważne. Kolejną rzeczą, która przemawia za opisywanymi preparatami jest to, że oparte są o naturalne składniki. Połączenie siły działania i natury to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby.

Do tego odpowiedź zgodna z trendem, gdy wszystko co pozbawione sztucznych składników zaczęło się wreszcie liczyć na rynku. Mowa o produktach, których głównym składnikiem jest wyciąg z konopi. Kosmetyki konopne mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem ratują suchą skórę, pomagają w walce z trądzikiem, czy łuszczycą. Mogą dawać ulgę przy wielu rodzajów bólu, ponieważ użyte do masażu działają rozgrzewająco. Konsumentki zapewne ucieszy fakt, że wyciąg z konopi znajduje się również w produkcie do podstawowej pielęgnacji damskiej skóry.

Jeżeli chodzi o kremy to krem z konopi sprawia cuda regenerując zmęczoną skórę, intensywnie nawilżając jak również bardzo efektywnie walcząc z objawami utraty jędrności skóry czyli wrogimi zmarszczkami. Warto wspomnieć, w ramach ciekawostki, że wyciąg z konopi stosowany bywa też przy produkcji perfum.

Pamiętajmy również o, będącym do niedawna źródłem sporu, medycznym zastosowaniu konopi. Medyczna marihuana, bo o niej tu mowa, jest nadzieją dla wielu chorych. Pomaga walczyć z takimi poważnymi chorobami jak choroba Parkinsona, rak, stwardnienie rozsiane, żółtaczka, jaskra czy artretyzm. Łagodzi również skutki chemioterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *